Nejčastější otázky a odpovědi

Svatební fotografie není vůbec jednoduché téma a budoucí nevěsty ani ženichové mnohdy netuší,
co svatební focení obnáší a krom předaných fotografií neví, co od focení mají očekávat.
Proto jsem sepsal několik nejčastějších otázek a odpovědí.

Bude sepsána smlouva 
o focení svatebního dne?

Ano, sepsání smlouvy o dílo je samozřejmostí. Smlouva se sepisuje pro ochranu obou stran, nejlépe na předsvatební schůzce, kde se poznáme a popovídáme si o Vašem svatebním dnu, o Vašich představách o focení atd.

Co se stane, když onemocníš?

Ještě se mi to nestalo, ale stát se může cokoliv. Nemusíte se bát. V záloze mám několik kvalitních fotografů, kteří mě v případě nemoci adekvátně zastoupí.

Na co fotíš, 
máš v  záloze druhý fotoaparát?

Od začátku fotím na fotoaparáty Nikon a jsem s nimi velice spokojený. Momentálně mám dvě těla (D850 a D500) a několik profesionálních a světelných objektivů.

Kolik fotek dostaneme?

Počet fotografií závisí na zvoleném balíčku a mnoha okolnostech, ale bát se nemusíte, fotografií obdržíte opravdu velké množství. Z celodenního focení obvykle bývá 500 – 600 fotografií, ale není výjimkou i 800 fotografií.

 

Za jak dlouho budou fotografie hotové?

Dodání výsledných fotografií – galerie je od 2 do 10ti týdnů dle sezony.
Abyste ale nemuseli čekat tak dlouho a mohli se pochlubit Vaši svatbou přátelům, dostanete do 3 dnů (dle balíčku do 24h) malou ochutnávku fotografií ve webové galerii, kam budete mít přístup jen Vy (pomocí hesla).

Je možnost předsvatebního focení?

Samozřejmě že ano, je to focení, kde se poznáme a mimo jiné sladíme Vaše představy a naši společnou organizaci a spolupráci před Vaším velkým dnem, aby posléze vše probíhalo bez sebemenších potíží. Můžeme vytvořit vzorové fotografie pro svatební oznámení, případně pro výzdobu svatebních prostor pro celkový příjemnější prožitek jak Váš, tak Vašich svatebčanů.

Fotíš jenom v  regionu kde jsi,
nebo můžeš přijet kamkoliv?

Přijedu kamkoliv. Není problém focení na druhém konci republiky či v zahraničí. Přijedu, kam si jen budete přát.

 

Budou fotografie na internetu?

Fotografie budou v online galerii, kam budete mít přístup pomocí hesla. Galerie bude na webu po dobu jednoho roku (dle zvoleného balíčku). 

V  jaké formě dostaneme fotografie?

Všechny odevzdané snímky budou upravené. Portrétní fotografie novomanželů projdou retuší. Fotografie předávám ve vysokém rozlišení, v největší kvalitě a dle zvoleného balíčku buď přes službu MyAirBridge.com, nebo na USB disku.

Dostanu i vytištěné fotografie?

Ano, dle balíčku dostanete i vytištěné fotografie v luxusní dřevěné krabičce, ve které bude i USB Flash disk s fotografiemi v elektronické podobě (dle zvoleného balíčku).

 

Je možnost zařídit dva fotografy na
náš svatební den?

Ano, jak už jsem výše zmínil, mám domluvenou spolupráci s dalšími vynikajícími profesionály a v případě zájmu je možnost domluvit za adekvátní cenu fotografy dva.

Pokud bychom za čas potřebovali
dotisknout další fotografie,
je toto nějak časově omezeno?

Tato služba není časově omezena, pokud se ale bude jednat o dobu delší než jeden rok, je třeba mít fotografie, které požadujete dotisknout, v elektronické podobě v příslušném kvalitním rozlišení.

Přizpůsobím se maximálně Vašim přáním a požadavkům i v extrémních podmínkách.
Vždy se lze domluvit a najít společný kompromis, abyste získali celoživotní památku na první den Vaší krásné společné cesty.